XXVI Niedziela Zwykła, 29 września 2019
12 października 2019

XVIII Niedziela Zwykła, 6 października 2019

1.W Kalendarzu Kościoła
-poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej. Msza święta tylko o 9.00.
-w piątek wspomnienie św. Jana XXIII papieża.

2.Nabożeństwa różańcowe
– od poniedziałku do piątku o 17.00
– w sobotę o 17.45
– w niedziele 30 minut przed każdą Mszą świętą (7.00, 8.30, 11.00)
– dla dzieci we wtorki i czwartki o 16.15

Brzuśce
-od poniedziałku do piątku o 16.00
-w niedziele o 9.45.

3. Dziś o 11.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7. W piątek i sobotę dla tej młodzieży odbędą się rekolekcje w domu parafialnym.

4.Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek w ramach akcji Dzieło Nowego Tysiąclecia- Dzień papieski.

5. Dzisiaj o 14.30 zawody latawcowe na boisku w Radostowie. Organizator Rodzina Kolpinga.

6. W piątek odbył się pogrzeb śp. Józefa Cymanowskiego z Subków miał lat 78. Dobry Jezu, a nasz Panie…

7. W sobotę przedstawiciele naszej parafii uczestniczyli w Diecezjalnym Kongresie Różańcowym w Pelplinie.

8. Jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Pielgrzym oraz Emaus.

9. W niedziele 13 października ostatnie nabożeństwo fatimskie. Różaniec i procesja o 15.00

10. W poniedziałek 7 października biuro parafialne nieczynne.

11. Ogłoszenia dodatkowe:

Proboszcz Parafii p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Tczewie Ks. Jan Buk serdecznie zaprasza na Uroczystość Odpustową ku czci Św. Franciszka z Asyżu, która odbędzie się dnia 6 października 2019 o godz. 11.30 w kościele parafialnym przy ul. Nałkowskiej 10.
Mszę Świętą celebrować będzie J.E. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.
Oprawa muzyczna w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Warszawy.
Po zakończeniu nabożeństwa odbędzie się uroczysty koncert.
Po koncercie zapraszamy na grochówkę wojskową.

—————
Parafia pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego zaprasza na koncert zespołu Nieboskłonni z gościnnym udziałem Natalii Niemen. Koncert odbędzie się w niedzielę 6 października, o godz. 17:00 w kościele parafialnym na os. Staszica. Koncert związany jest z jubileuszem 20-lecia zespołu i promocją nowej płyty Nieboskłonnych. Zapraszamy.

——-
Ogłoszenie ks. Sławka Ałaszewskiego- Duszpasterz Rodzin Diecezji Pelplińskiej

Zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem, których rodzice sami nie dokonali pochówku. Msza św. będzie sprawowana w poniedziałek 7 października października o 16.00 w kościele dolnym Matki Kościoła w Tczewie, po niej pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.