Emaus nr 207/208

XXII Niedziela Zwykła, 2 września 2018

XXII Niedziela Zwykła, 2 września 2018. Ogłoszenia parafialne. Parafia Subkowy

XXII Niedziela Zwykła, 2 września 2018

1.Obchodziliśmy Dożynki gminne – wczoraj. Była Msza św. koncelebrowana w naszym kościele, a potem biesiada na terenie rekreacyjnym -za gimnazjum: dzielenie się chlebem (tym poświęconym w kościele), przemówienia, występy, śpiew i muzyka…Starostą dożynkowym byli pp. Urszula i Marcin Klein z Subków.

2. Jutro- 3 września – rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy uczniów od kl. V – VIII Szkoły Podstawowej i kl. III Gimnazjum ns Mszę św. o g. 8.15, a na g. 9.15 – uczniów Szkoły podstawowej – klasy I – IV.

3. W Kalendarzu Kościoła – jutro jest wsp. św. Grzegorza Wielkiego; a w sobotę święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. /W tym tygodniu odwiedzimy chorych/

4. Trwają uroczystości 50-lecia Koronacji Figury Matki Bożej Piaseckiej (szczegółowy program jest na plakacie w gablocie).
Główna uroczystość przypada w przyszłą niedzielę – 9 września: Mszę św. o g. 10.30 będzie celebrował Ks.Kardynał Stanisław Dziwisz.
– W sobotę – 8 września – przejdzie przez Brzuśce pielgrzymka z Tczewa. Tu ją jak co roku – ugościmy. Można też będzie do niej dołączyć.
Pielgrzymka przejdzie przez wsie: Gniszewo, Wielgłowy, Brzuśce, Radostowo.
Prosimy o udekorowanie kapliczek i domów.

5. Zapowiedzi:
Łukasz Rodnicki z Woli, par.Pelplin i Patrycja Pelcer z Radostowa z2.

6. Odbyliśmy dwudniową pielgrzymkę autokarową – 53 osoby. Trasa: Kalisz- Sanktuarium Św. Józefa, Jasną Górę oraz Świnice Warckie i Głogowiec – miejsca chrztu i narodzin św. Faustyny. Spotkanie dla pielgrzymów w Niedzielę 9 września o g.16.00 w domu parafialnym. Zapraszamy.

7. W piątek, 7 września o g. 18.00 – w domu parafialnym spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszamy też młodzież, która chciałaby do tej wspólnoty należeć.

8. Chłopcy mogą się zapisywać na ministrantów naszej parafii – u księży – (i w Subkowach i w Brzuścach). /Jest Gość Niedzielny

I Czwartek Adoracja i spowiedź od 16.30 do 17.30

I Piątek Adoracja i spowiedź od 15.30 do 17.30