Parafia Subkowy

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą, 29 stycznia 2017

1. Kalendarz Kościoła:
we wtorek wsp. św.Jana Bosko;
2 lutego: Święto Ofiarowania Pańskiego:
Dzień Życia Konsekrowanego: Msze św. w Subkowach o g. 9.oo i 17.30, w Brzuścach o g. 16.oo. Można przyjść ze świecami na pobłogosławienie. Ponieważ jest święto nie sprawuje się Mszy wotywnej pierwszo-czwartkowej. Spowiedź w Brzuścach od g. 15.30.
I PIĄTEK: spowiedź od 14.3o – 15.3o i od 16.3o – 17.3o wraz z adoracją, którą rozpoczynamy o g. 16.3o – Koronką do Miłosierdzia Bożego.
I SOBOTA: adoracja, różaniec, rozważania, spowiedź- od 7.3o- 8.3o

2. W I Piątek i w I Sobotę odwiedzamy chorych.

3. BIURO PARAFIALNE czynne – jak przed kolędami: od wtorku do piątku godzinę po wieczornej Mszy św. MSZE ŚW. – o 17.3o

4. Dziś o g. 15.oo w domu parafialnym KONCERT kolęd w wykonaniu naszej scholi. Zapraszamy. A drugiego lutego – na zakończenie okresu Bożego Narodzenia – na Mszy św. o g. 17.3o wystąpi po raz pierwszy nasz CHÓR parafialny (i to z kolędami).

5. Spotkanie dla wszystkich par narzeczonych, które zawierają Sakrament Małżeństwa w naszej parafii – w roku 2017 – odbędzie się w domu parafialnym w niedzielę 10 lutego po Mszy o 11.30.
Serdecznie zapraszamy. Mogą przyjść również pary, które w innym terminie przewidują ślub.

6. Ks. dr Sławomir Ałaszewski Dyrektor Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza małżonków na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, które
odbędą się w Pelplinie – w Collegium Marianum – w dniach 24 – 26 lutego 2017 r. Szczegóły na plakacie (w gablocie) i stronie www.rodzinydiecezjipelplińskiej.pl

7. Dzisiaj modlimy się za zmarłych z wypominek rocznych, Msza św. za nich w sobotę 4 lutego.

8. W przyszłą niedzielę 5 lutego na Mszę św. o g. 9.oo zapraszamy członków Żywego Różańca i Apostolstwa Dobrej Śmierci, a o g. 15.oo do domu parafialnego Róże subkowskie.

9. ZAPOWIEDZI: Sebastian Kalenda z M.Garca i Joanna Benyskiewicz z Wielkiego Garca ……zap.1

10. W ubiegły wtorek zakończyliśmy kolędy. Bardzo dziękujemy – Bóg zapłać – my kapłani za przyjęcie nas w Waszych domach, za wspólne modlitwy, za posiłki, za ofiary (i te na organy specjalne)
dziękujemy kierowcom, którzy nas wozili po parafii. Składamy też podziękowanie od ministrantów. Niech Pan Bóg wszystkim hojnie błogosławi i obdarza swoimi łaskami. Szczęść Boże !

11. Prasa: jest Pielgrzym, Gość Niedzielny i nasz EMAUS.