Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 22 listopada 2020
22 listopada 2020
II Niedziela Adwentu, 06 grudnia 2020
6 grudnia 2020

I Niedziela Adwentu, 29 grudnia 2020

Ogłoszenia parafialne- I Niedziela Adwentu 29.12.2020

W związku z wprowadzeniem obostrzeń . W kościele podczas nabożeństw może uczestniczyć w Subkowach 17- osób, w Brzuścach- 10 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowywaniu odpowiedniej odległości od innych.

1.   W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy Adwent czas radosnego oczekiwani, a wraz z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”;  Motto biblijne: „[…] Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J 6, 32).  Rozpoczynamy rok liturgiczny i chcemy rozwijać dalej tematykę sakramentu  Eucharystii, która daje życie.

2.  Roraty

W Subkowach poniedziałek, środa, piątek, sobota o godzinie 6.30.

W Brzuścach we wtorki, czwartki, soboty o godzinie 7.00

3.Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00

4. We wtorek 1 grudnia pogrzeb śp. Mariana Misiaka z Rybaków. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

5. Chorych będziemy odwiedzać przed świętami. Termin podamy w najbliższym czasie.

6.Dni Eucharystyczne

I Czwartek- adoracja i spowiedź od 16.30 do 17.30

I Piątek- adoracja i spowiedź od 16.30 do 17.30

I Sobota- nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP od 7.30 do 8.30

7.  Do końca listopada można składać wypominki roczne.

8.  Na polecenie papieża Franciszka został ogłoszony dekret, który informuje, że na wszystkie dni listopada rozszerzony został odpust udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych. Ponadto na mocy watykańskiego dekretu osoby starsze, chore oraz pozostałe, które nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnota wiernych i modlitwy za zmarłych.

9. Transmisje niedzielnych Mszy Świętych z naszej parafii na kanale Parafia Subkowy – YouTube

10.  Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od 15.00 do 16.00

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.