Komunikat Księdza Kapelana „Szpitali Tczewskich”

XXX Niedziela Zwykła, 25 października 2020
25 października 2020
XXXII Niedziela Zwykła, 8 listopada 2020
8 listopada 2020

Komunikat Księdza Kapelana „Szpitali Tczewskich”

Ksiądz Kapelan informuje, że jest cały czas do dyspozycji chorych, ich rodzin i personelu w ramach posługi w Szpitalach Tczewskich. Niemniej jednak w obecnej sytuacji epidemii Ksiądz Kapelan prosi, aby rodziny jak najszybciej zatroszczyły się o komunię św. i pozostałe sakramenty dla swoich chorych, jeszcze wówczas gdy chory znajduje się w domu. Ksiądz Kapelan bardzo prosi, aby wzywać Księży z parafii albo Księdza Kapelana z posługą do domu, jeszcze przed wyjazdem do szpitala (jeśli jest to możliwe). Posługa w szpitalu może być utrudniona, natomiast dzięki posłudze Kapłana w domu, chory nie będzie pozbawiony sakramentów (szczególnie spowiedzi św. i komunii św.). Jednocześnie proszę księży o zachowanie wszystkich zaleceń sanitarnych podczas posługi u chorych. Zachowanie wszelkich zasad higieny jest konieczne, szczególnie obecnie w obliczu wzrostu zakażeń.