Emaus Wielkanoc 2021
2 kwietnia 2021
Intencje Mszalne, 12 – 18 kwietnia 2021
10 kwietnia 2021

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2021

Przypominamy, że w kościele obowiązuję limit w Subkowach 14 osób, w Brzuścach 8 osób. Prosimy o przestrzeganie tych limitów. W kościele prosimy siadać pojedynczo w wyznaczone miejsca. Przed kościołem należy zachować bezpieczną odległość od innych osób. W kościele jak i na zewnątrz obowiązuje zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczki.

1. Dzisiejsza Niedziela kończy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Dalej trwamy w okresie Wielkanocy. Dzisiejsza Niedziela jest to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w naszych domach.

2. Po Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na cele charytatywne.

3. Przypominamy, że Msze Święte sobotnie i niedzielne z kościoła w Subkowach są transmitowane internetowo.

4. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych, które możemy ofiarować w różnych intencjach za żywych jaki i za zmarłych.

5. Gratulujemy naszej lektorce Wiktorii Zielińskiej z Radostowa za zajęcie I miejsca w Diecezjalnym Konkursie Liturgicznym w kategorii Lektor. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Zachęcamy do wstąpienia do grona ministrantów i lektorów. Służba przy ołtarzu oraz czytanie słowa Bożego jest wielkim zaszczytem.

6. Zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem, których rodzice z różnych powodów sami nie pochowali. Odbędzie się on w poniedziałek 12 kwietnia o godz. 16.00 w dolnym kościele Parafii Matki Kościoła, po niej pochowek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

OSOBA PIERWSZEGO KONTAKTU
Od czerwca ubiegłego roku obowiązują w naszej diecezji Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży. Jednym z elementów budowania systemu prewencji jest powołanie w każdej parafii, szkole katolickiej czy innej instytucji kościelnej tzw. osoby pierwszego kontaktu. W przypadku zauważania sygnałów krzywdzenia dziecka w środowisku kościelnym –poza obowiązkami wynikającymi z prawa państwowego – należy powiadomić Delegata Biskupa Pelplińskiego ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży lub zwrócić się do osoby pierwszego kontaktu. W naszej parafii jest nią Pan Piotr Cymanowski . Jego numer telefonu i adres e-mail znajdują się na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeń