Intencje Mszalne 1-7 czerwca 2020

-w poniedziałek NMP Matki Kościoła
-w środę św. Karola Lwanga i Towarzyszy
-w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
– w piątek św. Bonifacego.

1. Dni Eucharystyczne
    I Czwartek Adoracja i spowiedź od 16.30 do 17.30
    I Piątek Adoracja i spowiedź od 16.30 do 17.30
    I Sobota Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP od 7.30 do 8.30.

W Brzuścach Adoracja i spowiedź w środę od 15.00 do 16.00.

1. W dzisiejszą niedzielę kończymy Okres Wielkanocny, natomiast komunia i spowiedz Wielkanocna trwa do następnej niedzieli Trójcy Przenajświętszej
  2. Zmarła śp. Irena Pustkowska z Brzuśc. Jej pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu a nasz Panie……

5.Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 i ich rodziców we wtorek 2 czerwca 2020 o godzinie 18.00 w kościele. Obecność obowiązkowa!!!

6.Spotkanie dla dzieci i rodziców komunijnych w niedzielę 7 czerwca po Mszy o 11.30 w domu parafialnym,.

7.W związku z odwołaniem limitu wiernych w kościele zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii w naszych kościołach. Nadal obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos oraz bezpieczna odległość od drugiej osoby. Prosimy o dezynfekcje rąk wchodząc do kościoła.

8.W związku ze zniesieniem ograniczeń transmisja internetowe Mszy Świętej z naszego kościoła od poniedziałku zostaje zakończona.

1. W lipcu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r. Utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych.