Emaus 190
17 marca 2017

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu, 5 marca 2017

Ogłoszenia parafialne na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, 5 marca 2017

1. Od 1 marca – Środy Popielcowej trwa Wielki Post.
W piątki zapraszany na Drogę krzyżową:
godz. 16.00 – dzieci;
17.30 – wszyscy;
16.30 – Brzuśce.
W niedzielę – dziś pierwszy raz – Gorzkie żale o g. 15.oo z kazaniem pasyjnym ks. Grzegorza Miotka z Par.NMPanny MK w Tczewie. Po nabożeństwie Msza św.

2. W przyszłą niedzielę kolekta jest przeznaczona w całej Polsce na MISJE.

3. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy św. do g. 19.oo. Nieczynne w piątki, soboty i niedziele. Intencje mszalne,prenumerata czasopism można też załatwić po Mszy w zakrystii. Można się też kontaktować telefonicznie.

4. Ks. proboszcz jutro i pojutrze odwiedzi swoich chorych: wczoraj i przedwczoraj nie było to możliwe z powodu wyjazdu na pogrzeby poza parafię.

5. W czwartek 9 marca po Mszy wieczornej w plebanii spotkanie wspólnoty Rodzina Kolpinga. Wszystkich członków bardzo zapraszamy, bo podczas tego spotkania będą m.in. wybory nowych władz.

6. Próby naszego chóru odbywają się w piątki. W Wielkim Poście – po Drodze Krzyżowej.

7. Dzisiaj po Mszy o g. 9.00 spotkanie Żywego Różańca, a po Mszy o 11.30 -nauka przed chrztem.

8. Film religijny o św.Karolinie Kózkówny w tczewskim kinie „Helios” grają 20 marca. Chcemy na ten b.dobry film pojechać. Zachęcamy. Już jest kilkanaście osób. Cena biletu grupowego tylko 12 zł. Można się zapisywać w zakrystii i w biurze parafialnym.

9. Wczoraj w Miłobądzu odbył się pogrzeb ks.kan. Tadeusza Falgowskiego, długoletniego proboszcza tej parafii.
Miał lat 85. Wieczny odpoczynek …

10. W sobotę 11 marca wieczorną Mszą św. rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 15 marca. Poprowadzi je o.Kamil z Gorzędzieja.