Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu, 5 marca 2017
5 marca 2017
NIEDZIELA PALMOWA, 9 kwietnia 2017
9 kwietnia 2017

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2017

Ogłoszenia parafialne na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca 2017

1. Dziś dzień modlitw w intencji mężczyzn i ojców, którym patronuje św. Józef. Ale ze względu na niedzielę, liturgiczną uroczystość św. Józefa obchodzimy jutro, a Msze św. będą jutro odprawiane o g. 9.00 i 16.30.
Dziś odpust parafialny obchodzi parafia św.Józefa w Tczewie (suma o g. 11.00).

2, Za ofiary złożone dziś na seminarium duchowne i przed kościołem na misje – Bóg zapłać.Za tydzień kolekta na remont organów.

3.W miniony czwartek odbył się pogrzeb św. Hilarego Zielińskiego z ul.Kościelnej w Subkowach.

4. W sobotę, 25 marca, we wszystkich sklepach spożywczych naszej parafii odbędzie się zbiórka żywności. Taka zbiórka jest przeprowadzana przez CARITAS POLSKA już od kilku lat. Dziękujemy młodzieży i zespołowi naszej Caritas za jej przeprowadzenie, a szczególnie dziękujemy właścicielom sklepów, a także ekspedientkom.

5 . Od dzisiaj można nabywać w zakrystii i w biurze parafialnym – paschaliki – wielkanocne świeczki – za 5 zł.

6. Dziękujemy tym parafianom, którzy zechcieli uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, które zakończyliśmy w ubiegłą środę.
SPOWIEDŹ wielkanocna będzie u nas 11 kwietnia – w Wielki Wtorek.

7. W sobotę, 25 marca, obchodzimy Ur. Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po każdej Mszy św. i w sobotę i w niedzielę można będzie zapisać się do tej ważnej – modlitewnej wspólnoty.

8. W ubiegły czwartek odbyła się u nas konferencja dla kapłanów dekanatu tczewskiego. Prelegentami byli policjanci (trójka). Temat dotyczył obecnych zagrożeń: terrorystycznych,
napadów, włamań, kradzieży – które już mają miejsce w kościołach i przestępstw internetowych. Jak zapobiegać, jak zabezpieczać się, jak chronić zwłaszcza obiekty zabytkowe.

9. Dzisiaj po Mszy o g. 11.30 ma swoje spotkanie formacyjne młodzież klas trzecich gimnazjalnych przygotowująca się do bierzmowania.

* W środę o g. 10.oo odbędzie się pogrzeb śp. Marianny Wiatr z Gdyni. Wieczny odpoczynek…

10.Jutro jedziemy do kina tczewskiego „Helios” na film religijny „Zerwany kłos”.- na g. 18.oo.
Zapisanych jest aż 69 osób. Zbiórka na placu przed plebanią – tych osób, które nie mają transportu – o g.17.15. Ponad 21 osób jedzie samochodem – dlatego proszę „samochodziarzy”, którzy mają np.2 lub 3 miejsca wolne w samochodzie, aby podjechały na plac i zabrały innych, a po filmie te same osoby odwiozły do Subków. Cena biletu tylko 12 zł (bo grupowe są ulgowe) -trzeba dziś wpłacać w zakrystii…

12. Dwa ogłoszenia dodatkowe – osobne kartki …

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM i SOLENIZANTKOM – Józefom i Józiom składamy serdeczne życzenia, niech dobry Bóg błogosławi, a Św. Józef codziennie wspiera.
Św. Józefie – módl się za nami …