Intencje Mszalne 22-28.06.2020
23 sierpnia 2020

XVIII Niedziela Zwykła, 2 sierpnia 2020

1. Dziś o g. 14.00 przy pomniku gen. Jana Dąbrowskiego
w Narkowach odbędzie się uroczystość patriotyczna ku jego czci. Więcej wiadomości- osobna informacja
Zapraszają władze Gminy i parafia.

2. Kalendarz Kościoła:

we wtorek- 4 VIII – wsp. św. Jana Marię Vianneya, patrona
proboszczów;
czwartek – 6 VIII – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO:
Msze św. w Subkowach: 9.oo i 17.30 / w Brzuścach – 16.oo; godzinę przed

Mszą św. adoracja przed Najśw. Sakramentem i okazja do spowiedzi; w Brzuścach – pół godziny przed .
7 sierpień – I Piątek m-ca: 9.oo i 17.30 – również adoracja i spowiedź – godzinę przed.

3. W niedzielę – 9 sierpnia – ADORACJA w kościele w Subkowach od 15.00 – 16.00.

4. Dziś po Mszy św. o g. 11.30
– katecheza chrzcielna -przed Chrztem w sierpniu.

5. Skończyły się – nareszcie – prace przy prospekcie organowym.
Wychodząc z kościoła popatrzcie na piękno tego instrumentu. Panom : Szyszkowskiemu, Skierce, Grzegorzowi, Wiesławowi, Stasiowi , Pawłowi – bardzo dziękuję – Bóg zapłać – za pomoc w instalacji wielu elementów. W najbliższym czasie będę prosił o pomoc finansową WAS Czcigodni Parafianie , bo mamy do zapłacenia jeszcze 15 tys. zł.
Pan konserwator niektórych rzeczy – zwłaszcza większej ilości złoceń – nie przewidział; stąd jeszcze takie koszta.

6. W ubiegły czwartek
przechodziła przez naszą parafię Pielgrzymka Piesza z Tczewa do Częstochowy. Zespołowi CARITAS bardzo dziękuję za przygotowanie posiłku. Gościliśmy również pielgrzyma n 1 – Ks. Biskupa Arkadiusza, który szedł
z pielgrzymami, tak jak w roku ubiegłym.

7. W sobotę gościliśmy w naszym kościele pielgrzymów (ponad 20 osób), członków Akcji Katolickiej naszej diecezji, którzy -jak co roku – idą od nas do Gorzędzieja i tam roboczo spędzają czas. Na modlitwie, na wykładach, a na koniec przy ognisku.

8. ZAPOWIEDZI.