XXII Niedziela Zwykła, 2 września 2018
2 września 2018
Emaus nr 209
10 września 2018

XXIII Niedziela Zwykła, 9 września 2018

XXIII Niedziela Zwykła, 9 września 2018. Ogłoszenia parafialne. Parafia Subkowy

XXIII Niedziela Zwykła, 9 września 2018

Dziś kolekta na dalszą renowację naszych organów. Prace ciągle trwają… Serdeczne “Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

1. W Kalendarzu Kościoła: wczoraj (8 IX) obchodziliśmy święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. To święto szczególnie obchodzi Piaseczno, a szczególnie w tym roku z okazji 50-tej rocznicy koronacji Figury Matki Boże Królowej Pomorza. W Brzuścach – wczoraj witaliśmy i ugościliśmy – pielgrzymkę z Tczewa do Piaseczna (aż 95 osób). Bardzo dziękuję – Bóg zapłać – Paniom, które przygotowały wielką gościnę na placu przy kościele. W czwartek wsp. św. Jana Chryzostoma, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w tczewskiej farze – suma o g. 18.30; w sobotę wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jest Pielgrzym, Gość Niedz. i nasz Emaus.

2. Dzisiaj – na godz. 16.00 – zapraszamy do domu parafialnego na kawę – uczestników niedawnej pielgrzymki autokarowej do Częstochowy, Kalisza i Głogowca.

3. Za tydzień kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

4. Za tydzień będziemy przeżywali w Polsce Tydzień Wychowania. Ma on być wprowadzeniem do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w Rzymie w październiku tego roku, a będzie poświęcony młodzieży. / przyjmujemy zapisy na ministrantów/

5. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 – nauka przed chrztem, dla tych którzy mają chrzest we wrześniu.

6. W niedzielę 23 września – po Mszy o godz. 11.30 spotkanie wszystkich par narzeczonych, które mają ślub w tym i 2019 roku – w domu parafialnym.

7. Klasy przygotowujące się do Sakramentu bierzmowania mają swoje spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30 – w kościele.

8. Ks. proboszcz odwiedzi chorych w Narkowach i Subkowach w poniedziałek w godzinach od 9.00 – 11.00.