XXI Niedziela Zwykła, 21 sierpnia 2016
23 sierpnia 2016
Emaus 187
2 listopada 2016

XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedziela Zwykłą, 18 września 2016

XXV Niedziela Zwykła, 18 wrzesień 2016

1. Kalendarz Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św. Januarego; we wtorek -śś. Andrzeja Kim Taegon i innych męczenników z Korei; w środę jest święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę; w piątek wsp. św. Ojca Pio.
* Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
2. Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania, podczas którego codziennie modlić się będziemy za dzieci, młodzież i wychowawców.
3. Dziś modlimy się za zmarłych z wypominek rocznych. Msza św. za nich we wtorek (20 IX).
4. W minionym tygodniu odbyliśmy dwudniowa pielgrzymkę do Częstochowy. Byliśmy również w Gidlach, u Matki Bożej Uzdrowienia Chorych oraz w Głogowcu i Swinicy Warckiej – czyli w miejscowościach urodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej. Modliliśmy się też dwukrotnie w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza w Piasecznie (w dniu dla chorych – w środę – pojechało autokarem zaledwie 20 osób).
5. Minęły wakacje. Rozpoczynamy spotkania formacyjne do Sakramentu Bierzmowania (kl. II i III – gimnazjalne – takie jest rozporządzenie księdza biskupa ordynariusza) – spotkanie tych klas dzisiaj po Mszy o g. 11.3o w domu parafialnym; oraz spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Sakramentu Pokuty i Eucharystii – dzisiaj po Mszy św o g. 11.30 – w kościele.
Schola niech się gromadzi w sobotę o g. 10.00 w domu parafialnym. KSM miał już spotkanie w miniony piątek. Można zapisywać się na ministrantów i do KSM-u.
6. W najbliższą sobotę o g.11.oo Mszą św. w Brzuścach OSP Brzuśce rozpoczyna obchody 90-lecia istnienia. Będzie też poświęcenie sztandaru.
7. Spotkanie Par. Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek 22 IX o g. 18.15 – w plebanii.
8. W Pelplinie – Jarmark Cysterski. przy katedrze – wielka impreza – Warto pojechać.
9. Wczoraj przy naszym kościele – nad bocznym wejściem – przez wiele godzin trwały prace murarskie: trzeba było uzupełnić zaprawę murarską pomiędzy żółtymi cegłami wieżyczek (cegły były luźne, jedna nawet dwa dni wcześniej spadła na chodnik, uszkadzając wcześniej kilka dachówek).
Bardzo dziękujemy – Bóg zapłać – za pracę na dachu panom Zdrojewskiemu i Chrzanowskiemu oraz za użyczenie samochodu – dźwigu i jego obsługę p. Waldemarowi Gogoli.
10. Za tydzień w niedzielę 25 IX w Lesie Szpęgawskim o g. 13.oo – rozpoczną się uroczystości patriotyczno – religijne w 77. rocznicę mordu. Msza św. (ks.bp W.Smigiel) o g. 14.00.

BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA ŻYCZYMY
SZCZĘŚĆ BOŻE