Wskazania biskupa pelplińskiego
25 października 2020
Komunikat Księdza Kapelana „Szpitali Tczewskich”
5 listopada 2020

XXX Niedziela Zwykła, 25 października 2020

1. W dzisiejsza niedzielę obchodzimy Rocznice poświęcenia Kościoła.

2. Różaniec w kościele pół godziny przed każdą Mszą świętą.

3. Zmarli:

+ śp. Maria Kawalerowska .Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 27.10.2020 g.10.00
+śp. Edward Czerwiński z ul. Gdańskiej. Data pogrzebu jest jeszcze nieznana.

W przyszłą niedzielę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku nie będzie Mszy święta i procesji na cmentarzu. O 15.00 w kościele odmówimy różaniec za zmarłych.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wiernych Zmarłych zachęcamy parafian do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich, zarówno na dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych jak i w jej oktawie. Msze święte według porządku niedzielnego.

5. Wypominki jednorazowe oraz roczne można składać w zakrystii lub w kościele do skarbonki.

6. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek 16.00-17.00, sobota 9.00-10.00. Można również kontaktować się przez e-mail parafiasubkowy@wp.pl .

7. W kościele podczas nabożeństw może uczestniczyć w Subkowach 36- osób, w Brzuścach- 21 osób. Prosimy, aby na Mszę Świętą przychodziły w pierwszej kolejności te osoby, które zamawiały intencję na danej Mszy Świętej. Do kościoła w Subkowach wchodzimy przez zakrystię. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczki bądź przyłbicy. Zachęcamy do dezynfekcji rąk. Prosimy o zachowanie bezpiecznych odstępów od innych uczestników.

8. Transmisja Mszy Świętej z naszej parafii Niedziela 25.10.2020

11.00 nabożeństwo różańcowe

11.30 Msza Święta.

9. Biskup diecezjalny potwierdził dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem, której udzielił w dniu 29 maja 2020 r.