Komunikat parafialny
8 listopada 2020
Intencje Mszalne 16-22 listopad 2020
15 listopada 2020

XXXIII Niedziela Zwykła, 15 listopada 2020

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń od dnia 07.11.2020. W kościele podczas nabożeństw może uczestniczyć w Subkowach 17- osób, w Brzuścach- 10 osób.

1. W Kalendarzu Kościoła
– w poniedziałek rocznica poświęcenia rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła
– we wtorek wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej
– w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy
– w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
– w sobotę Ofiarowanie NMP
– w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

2. Odeszli z naszej parafii
+Edward Czerwiński – pogrzeb odbył się w czwartek
+Jan Choszcz – pogrzeb odbył się w sobotę.

Zmarł ks. Krzysztof Zdrojewski proboszcz parafii Koźliny (archidiecezja gdańska), który pochodził z naszej parafii. Data i miejsce pogrzebu na razie jest nie znana. Różaniec za śp. ks. Krzysztofa w naszej parafii zostanie odmówiony w poniedziałek 16.11.2020 oraz wtorek 17.11.2020 o godz. 16.45. Msza Święta za śp. ks. Krzysztofa Zdrojewskiego zostanie odprawiona we wtorek 17.11.2020o g. 17.30.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

3. Wypominki za zmarłych
można składać do końca listopada.

4. Biuro parafialne
jest czynne od wtorku do piątku od 15.00 do 16.30.

5. Chorych odwiedzamy tylko na wezwanie.

6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można nabyć również w kwiaciarni “U GOSI” przy ul. Zamkowej 1 w Subkowach. Duże świece kosztują 15zl, małe 8zl. Serdecznie zapraszam do wsparcia.

7. Zespół Caritas planuje dystrybucję żywności unijnej dla osób najbardziej potrzebujących w ramach podprogramu 2020. W tym celu prosimy osoby, które chcą otrzymać żywność o zgłaszanie się do GOPSU do końca listopada z zaświadczeniami o dochodach netto, po skierowanie do otrzymywania pomocy żywnościowej. Kwoty kryterium dochodowego wynoszą 1402zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1056zł w przypadku osoby w rodzinie.

8. Na polecenie papieża Franciszka został ogłoszony dekret, który informuje, że na wszystkie dni listopada rozszerzony został odpust udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych. Ponadto na mocy watykańskiego dekretu osoby starsze, chore oraz pozostałe, które nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnota wiernych i modlitwy za zmarłych.

9. Osoby chore, przebywające na kwarantannie i wszystkich, którzy zdecydują się pozostać w domu lub nie zmieszczą się w świątyni – zachęcamy – obejrzyjcie i przeżyjcie transmisje radiowe lub telewizyjne.
TVP1 – 7:00 z Łagiewnik
Tv Republika – 7:00 z kościoła św. Augustyna w Warszawie
Polsat News – 9:00 ze Świątyni Opatrzności Bożej
TV Trwam – 9:30 z Jasnej Góry
Polsat RODZINA – 10:30 (DLA DZIECI) ze świątyni Opatrzności Bożej
TVP 1 11.00 Msza Święta z Jasnej Góry
TVP Polonia – 13:00

Transmisje mszy świętych niedzielnych
(7.30, 9.00, 11.30) z naszej parafii na kanale https://m.youtube.com/results?search_query=parafia+subkowy
Proboszcz parafii ks. Feliks Kamecki